fbpx

Agencja rządowa

Stworzenie instrumentu wsparcia branży elektromobilności dla agencji rządowej wspierającej rozwój sektora MŚP

Wspólnie z naszym partnerem – firmą badawczą EGO Evaluation, wygraliśmy przetarg na wsparcie agencji w zaprojektowaniu instrumentu wsparcia dla rozwijającej się branży elektromobilności.

Proces wsparcia polegał na poprowadzeniu 4 warsztatów dla przedstawicieli agencji, zaangażowanych ministerstw oraz firm z branży elektromobilności. Prowadzone przez nas warsztaty obejmowały kolejne etapy metody Design Thinking.

1. Warsztat badawczy – na którym poprzez wywiady przedstawiciele agencji poznali potrzeby i oczekiwania dużych firm i startupów w kontekście ich wzajemnej współpracy w branży elektromobilności.

2. Warsztat kreatywny – na podstawie insightów zebranych podczas pierwszego warsztatu wspólnie z agencją sformułowaliśmy wyzwanie projektowe. Następnie, przeprowadziliśmy sesję kreatywną, podczas której uczestnicy wygenerowali mnóstwo pomysłów i zaprototypowali najbardziej atrakcyjne pomysły. Następnie, wspólnie z agencją i naszym partnerem zintegrowaliśmy wszystkie pomysły w jeden projekt: program akceleracji dla firm i startupów z branży elektromobilności.

3. Warsztat testowy – program akceleracji jest dość abstrakcyjną i złożoną ideą, dlatego do jej wizualizacji zaprosiliśmy trenerkę myślenia wizualnego – Edytę Madej. Dzięki jej intuicyjnym i bardzo estetycznym rysunkom możliwe było zebranie informacji zwrotnych od potencjalnych użytkowników akceleratora. Na warsztacie przeprowadzaliśmy wywiady z przedstawicielami dużych firm i start-upów odnośnie proponowanego rozwiązania. W ten sposób uzyskaliśmy cenne uwagi, potencjalne ryzyka i kolejne wyzwania na drodze do realizacji projektu.

4. Warsztat wdrożeniowy – był to warsztat analityczny, na którym pracownicy agencji w 4 osobowych zespołach przekładali pomysł akceleratora na zadania do wykonania. W ten sposób możliwe było zorientowanie się jaką realnie pracę trzeba wykonać, żeby wdrożyć pomysł w życie, oraz gdzie czyhają zagrożenia.

W efekcie warsztatów powstała koncepcja akceleratora branży elektromobilności, który:

  • odpowiada potrzebom dużych firm i startupów
  • pomaga zaspokoić interesy obydwu stron
  • nie powieli błędów poprzednich programów akceleracyjnych, zarówno związanych z koncepcją funkcjonowania jak i sposobem wdrożenia

Czas realizacji: czerwiec 2017

brainwave

Copyright © 2019 – Brainwave | All Rights Reserved

Polityka prywatności

brainwave
pl_PLPL