NASZA MISJA I CEL

image-onas-misja

Budzimy odwagę do tworzenia światów, w których chce się być.

Naszym celem jest towarzyszenie firmom w tworzeniu i wdrażaniu innowacji czy to poprzez edukację, czy facylitację projektowania produktów, usług lub procesów. Angażujemy się w pełni w proces pracy, wkładając w niego swój profesjonalizm, autentyczność oraz pozytywne nastawienie.

KAPITANOWIE

Alicja Bartkiewicz

Partner zarządzający Brainwave Konsultantka, trenerka, coach ICF

Od dziecka nie lubiła, kiedy ktoś jej mówił co ma robić. Kiedyś myślała, że coś z nią jest nie tak. Dziś wie, że słusznie buntowała się przeciwko systemowi edukacji, który kastruje z inwencji.*

Doświadczenie w biznesie zdobywała pracując przez sześć lat na różnych stanowiskach m.in. w: TVN24, Liebrecht & Wood, Buzz Media, Havas Group, BlablaCar.

Jej misją jest tworzenie miejsc pracy, w których chce się być. Takich, z których pracownicy nie chcą uciekać na urlopy. Pomaga budować zaangażowane i zgrane zespoły.

Uwielbia podróże i wszystko co wiąże się z odkrywaniem nieznanego.

Ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim.

*źródło Newsweek nr 43/2019

image-onas-alicja
image-otwarte-irek

Irek Piętowski

Założyciel i partner zarządzający Brainwave Konsultant, trener, mówca

Humanista i były artysta, który jeszcze jako student gardził biznesem, a potem odkrył, że to jego pasja i powołanie. Dziś wie, że da się prowadzić firmę w zgodzie ze sobą.

Przez dwanaście lat był nauczycielem Business English, przez siedem lat prowadził agencję artystyczną, więc praca dla dużych międzynarodowych organizacji jest dla niego drugą naturą.

Jego misją jest zmiana kultury organizacyjnej na taką, która wspiera klientocentryczność oraz kreatywność i innowacyjność pracowników.

Jedną z jego pasji jest gra na bębnach. Jako muzyk występował na festiwalu w Opolu i w półfinale Mam Talent! Uwielbia grać w tenisa i biegać.

Absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim.

CO MÓWIĄ O NAS KLIENCI

„Trenerzy Brainwave przekazują ogrom dobrze usystematyzowanej wiedzy. Mają niezwykłą energię, którą dzielą się podczas zajęć. Równie chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, a ponadto są otwarci, mają niesamowite poczucie humoru i ogrom empatii.”

ALEKSANDRA WÓJCIK-GŁODOWSKA break Dyrektor innowacji break Centrum Nauki Kopernik

„Szkolenie poprowadzone na najwyższym poziomie. Świetnie dopracowane szczegóły - materiały, przestrzeń i hummus 🙂. Cudowna energia chłopaków, mnóstwo inspiracji i świetna atmosfera spowodowały, że wracam z głową pełną pomysłów i chęcią na więcej. Polecam absolutnie każdemu. I tym z większym doświadczeniem i tym, którzy jeszcze nie wiedzą jak rozwinąć skrót DT i jaka bomba w tym siedzi.”

JOANNA STRZELEC break Art People Manager break TechLand

„Szkolenie sprawdziło się świetnie zarówno dla poczatkujących w tematyce Design Thinking (widziałem prawdziwy entuzjazm :)) jak i dla osób, takich jak ja, mających styczność z elementami Design Thinking w codziennej pracy. Mnie osobiście szkolenie pozwoliło uporządkować wiedzę, dostarczyło dodatkowych, wartościowych informacji jak i przykładów na praktyczne zastosowanie Design Thinking również poza moją działalnością zawodową. Świetni prowadzący, którzy potrafią zaangażować grupę, wytworzyć swobodną i kreatywną atmosferę, ale też przekazać wiedzę w profesjonalny sposób. Reasumując, była to dawka pozytywnych emocji, motywacji i narzędzi napędzających do dalszego rozwoju.”

TOMASZ RONDA break UX Architect break Ocado Technology

„Szkolenie oceniam jako wyjątkowe - zero sztampy, mnóstwo humoru i energii :). Po szkoleniu ogarnęła mnie bezsenność do godziny 5:30 rano!!! Moja głowa została zbombardowana mnóstwem przemyśleń, inspiracji, spostrzeżeń i pomysłów, które nie pozwalały zasnąć. To chyba najlepsza rekomendacja :)”

KAROLINA RYPULAK break Specjalista ds. Jakości i Business Excellence break Siemens

„Nawet urzędnik może być kreatywny. Oczywiście po szkoleniu z Brainwave :-). Synergia, kreatywność, zaangażowanie, radość tworzenia. Żadnego przynudzania. Tylko praktyka i gotowe narzędzia. Wracasz do firmy i wdrażasz.”

JOLANTA KOPEĆ break Kierownik Biura Partnerstwa i Funduszy Unijnych break UM w Piotrkowie Trybunalskim

„Metodę Design Thinking poznałam jakiś czas temu, ale ważne było dla mnie uporządkowanie tej wiedzy, tak aby móc wykorzystać ją w swojej pracy. Wybrałam szkolenie organizowane przez Brainwave. To był strzał w dziesiątkę! Irek i Alicja posiadają wiedzę i doświadczenie, a co najważniejsze potrafią w jasny i klarowny sposób nauczyć Cię pracy tą metodą. Jestem zachwycona poziomem i atmosferą szkolenia. W swojej karierze odbyłam już ze 100 szkoleń różnego typu i z pełnym przekonaniem stwierdzam: TO BYŁO JEDNO Z NAJLEPSZYCH SZKOLEŃ NA JAKICH BYŁAM.”

ANETA DUDA break Kierownik Działu Laboratoria break Centrum Nauki Kopernik

„Design Thinking otwiera umysł, wyzwala energię i zmienia dotychczasowe sposoby działania. Szkolenie pozwoliło mi przestawić się na nowy tor myślenia o tym, jak szybko tworzyć i selekcjonować pomysły oraz jak uczynić swoją pracę bardziej inspirującą. Niewątpliwie duże zasługi mają na tym polu trenerzy Brainwave, którzy potrafią skutecznie przekazać wiedzę, swoje doświadczenia oraz tworzą swobodną, naturalną atmosferę. To tylko część moich odczuć i doświadczeń wyniesionych z tego treningu. Trzeba wziąć w nim udział, aby dać się porwać Design Thinking i przekonać się, że warto poznawać nowe metody pracy, które wyzwalają naszą kreatywność i otwartość. Biorąc udział w szkoleniu poznasz narzędzia, które sprawią, że wyrwiesz się ze dotychczasowego schematu działania.”

AGNIESZKA LUBIEŃSKA break Ministerstwo Rozwoju

„Bardzo się cieszę, że miałam możliwość wzięcia w tym fantastycznym szkoleniu. Mnóstwo inspiracji i praktycznej wiedzy, a przede wszystkim wspaniała i motywująca do dalszego rozwoju atmosfera! Dawno już nie miałam poczucia tak dobrze spędzonego czasu. Zdobytą wiedzę i umiejętności na pewno wykorzystam. Plus za same konkrety, bez "lania wody", materiały szkoleniowe, chętne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Jako uczestnicy mieliśmy szansę przećwiczyć i dokładnie omówić wszystkie etapy procesu. Polecam każdemu, kto chce rozwijać swoją karierę w obszarze Design Thinking, a szuka porządnej dawki praktycznej wiedzy 🙂 Wspaniałe doświadczenie!”

MARTA PRUSIŃSKA break Specjalista ds. badań jakości break Bank Zachodni WBK

„Szkolenie Brainwave było angażujące i inspirujące! Dzięki świetnemu poprowadzeniu udało nam się doświadczyć (naprawdę doświadczyć!), na czym polega metoda Design Thinking w praktyce. Przekonałam się, że myślenie projektowe można z powodzeniem wykorzystać w planowaniu przeróżnych działań, a prototypowanie wcale nie jest zarezerwowane tylko dla fizycznych produktów. A przede wszystkim, że mityczną kreatywność można ćwiczyć i rozwijać. To świetna konkluzja z naszego spotkania. Warto wyjść z kolein codziennej rutyny!”

IZABELA JASIŃSKA break Koordynatorka Instytutu Studiów Zaawansowanych break Stowarzyszenie im. St. Brzozowskiego

„Pasja + eksperci + profesjonalizm = Brainwave”

ANNA HYŻY break HR Business Partner break PKP Energetyka

NASZE WARTOŚCI SĄ JEDNOCZEŚNIE KOMPASEM I NAPĘDEM

Pozwalają nam podejmować właściwe decyzje. Dzięki nim potrafimy się odnaleźć w nowych czy nieprzewidzianych sytuacjach i znaleźć odpowiedni kierunek. Dają nam także energię do działania i wzrostu.

icon-onas-wyspa

Tworzenie światów, w których chce się być

Jako ludzie mamy moc stwarzania światów. Takich jak firmy, szkoły czy całe miasta. Mogą one być takie, jakie chcemy. Takie, z których nie trzeba nigdzie uciekać. Ale mogą też być koszmarem, jeśli nie wiemy dla kogo i po co je tworzymy. Dlatego odkrywanie potrzeb ludzi i świadome projektowanie jest dla nas priorytetem.

icon-onas-wplyw

Wpływ na świat

Angażujemy się w projekty, które mają pozytywne przełożenie na ludzi – zarówno jako klientów jak i pracowników. Pracujemy dla organizacji, których decyzje i działania mają szeroką skalę oddziaływania, dlatego tak ważne jest dla nas dogłębne poznanie potrzeb wszystkich interesariuszy.

icon-onas-przeszkody

Przezwyciężanie trudności

Lubimy pomagać klientom mierzyć się z wyzwaniami. To napędza nas do działania i dawania z siebie 120 procent. Tam gdzie inni widzą problem, my dostrzegamy szansę na rozwój. Produktu, usługi, całej organizacji, a także nas samych.

icon-onas-rozwoj

Zrównoważona praca i rozwój

Praca w biznesie powoduje ryzyko ciągłego poświęcania teraźniejszości dla przyszłości. Często powoduje to olbrzymie roztargnienie i utratę zdrowego rozsądku. Dlatego właśnie dbamy zarówno o efekty naszych projektów i szkoleń, jak i o to, aby samo uczestniczenie w nich było dobrym doświadczeniem zarówno dla naszych klientów, partnerów jak i pracowników.

CO NAS WYRÓŻNIA

 • Jako pierwsi w Polsce wykorzystaliśmy Design Thinking do stworzenia innowacyjnego sposobu rekrutacji pracowników. (Chcę zobaczyć case study)
 • Jako jedna z nielicznych firm w Polsce szkolących z metody Design Thinking posiadamy doświadczenie projektowe, którym dzielimy się z uczestnikami szkoleń.
 • Jesteśmy interdyscyplinarnym, unikalnym i świetnie zgranym zespołem, co ma przełożenie na elastyczność i efektywność naszej pracy.
 • Posiadamy bogatą sieć kontaktów ze specjalistami z różnych dziedzin,z którymi współpracujemy projektowo.

 • Jak nikt inny budujemy otwarte i autentyczne relacje oraz swobodną atmosferę pracy, w której każdy może być sobą.
 • Jesteśmy ekspertami i jednocześnie prawdziwymi pasjonatami Design Thinking. Wykorzystujemy tę metodę zarówno do tworzenia wartości dla naszych klientów, jak i w codziennej pracy nad rozwojem naszego biznesu, a także w życiu prywatnym.
 • Uwielbiamy naszą pracę i naszych klientów. Lubimy poniedziałki i powroty z urlopów.
 • Początkiem każdej współpracy z klientem jest znalezienie wspólnych wartości. Dzięki temu praca jestbardziej efektywna, a zaangażowanie przychodzi naturalnie.

image-onas-wyroznia

HISTORIA BRAINWAVE

Timeline

2013
Styczeń 27

Styczeń 2013

Irek wpada na TED talks i wystąpienie “Ken Robinson twierdzi, że szkoły zabijają kreatywność” (Chcę zobaczyć video). Mowa Kena wybija perspektywę Irka w kosmos i na zawsze zmienia jego życie.

Maj 1

Maj 2013

Ala pracując w branży marketingowej dostrzega punkty zapalne w kulturze organizacyjnej firm, która wymaga od pracowników jedynie posłuszeństwa, zamiast zachęcać do samodzielnego działania. Alicja z kolei zaczyna w pracy szukać sensu, więzi z ludźmi i okazji do wykorzystania talentów.

Wrzesień 18

Wrzesień 2013

Odbywa się festiwal Wawa Design, na którym Irek współorganizuje swoje pierwsze warsztaty kreatywne. To także moment, w którym poznaje metodę Design Thinking. W jego głowie DT łączy się z wystąpieniem Robinsona i dostrzega w myśleniu projektowym szansę na uratowanie kreatywności.

2015
Luty 27

Luty 2015

Ala i Irek spotykają się po raz pierwszy. Irek współprowadzi dla BlaBlaCar projekt rekrutacyjny metodą DT, w którym jedną z kandydatek jest Ala. Łapie ona bakcyla Design Thinking i zostaje przyjęta do BlaBlaCar na stanowisko Event Managera, co zmienia jej przyszłość zawodową o 180 stopni.

Kwiecień 13

Kwiecień 2015

Ala prowadzi pierwszy projekt rekrutacyjny w BlaBlaCar metodą DT. Mając perspektywę kandydata i rekrutera dostrzega ogromny potencjał i skuteczność tego projektu. Łącznie przeprowadza 7 procesów rekrutacji.

Chcę przeczytać artykuł

Wrzesień 9

Wrzesień 2015

Powstaje agencja DT Makers, której jednym z założycieli jest Irek. Po przeprowadzeniu otwartych warsztatów w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i Design Thinking Week, DT Makers zaczyna współpracę z dużymi klientami.

2017
Luty 13

Luty 2017

Odbywają się warsztaty “Jak tworzyć kulturę organizacji, która angażuje pokolenie Y”, na których Ala pierwszy raz współpracuje z DT Makers jako moderator. Alicja znajduje w DT sposób na walkę z niesprzyjającą kulturą pracy i decyduje się na rozwój w tym kierunku.

Sierpień 4

Sierpień 2017

Alicja dołącza na stałe do zespołu DT Makers, który wygrywa przetarg na szkolenia dla wykładowców uczelni UMCS w Lublinie. Ala i Irek dostrzegają, że dzięki Design Thinking mogą naprawdę zmienić edukację w Polsce. Rodzi się u nich misja szerzenia myślenia projektowego i tworzenia światów, w których chce się być.

2018
Grudzień 13

Grudzień 2018

Agencja DT Makers decyduje się odświeżyć swój wizerunek, aby odzwierciedlał jej autentyczny charakter. Zaczyna się proces rebrandingu.

Chcę przeczytać artykuł

2020
Styczeń 1

Styczeń 2020

DT Makers zmienia nazwę na Brainwave. Razem ze zmianą nazwy pojawia się ośmiornica, która staje się symbolem wszechstronności naszej firmy.

Dziękujemy wszystkim osobom, które sprawiły, że możemy tu być! 

ZAŁOGA

Aleksandra Sławik
Performance Marketing Expert

Założycielka agencji Performantica. W świecie marketingu od ponad 8 lat. Współpracuje z firmami w Silicon Valley i na rynku lokalnym. Pomaga organizacjom akcelerować sukces w internecie. Buduje pozycjonowanie marki, zaangażowanie konsumentów oraz wzmacnia sprzedaż online, stawiając na pierwszym miejscu potencjalnego klienta i jego potrzeby. Łączy ekscytujące życie cyfrowej nomadki ze stabilnym prowadzeniem biznesu zza biurka na zielonym Mokotowie. Z wykształcenia jest psychologiem społecznym, który uwielbia obserwować ludzi i budować z nimi długotrwałe relacje.

Adela Uchmańska
Copywriter, Social Media Manager

Od kiedy pamięta słowo pisane było jej pasją. Pewnego dnia stwierdziła, że chce z jego pomocą zmieniać nie tylko świat prywatny, ale też zawodowy. W swojej pracy jest kameleonem. Przekłada różnorodne doświadczenie na elastyczność i dostosowanie się do klienta oraz branży. Najważniejsze jest dla niej dokładne zbadanie potrzeb, dzięki czemu jest w stanie wydobyć prawdziwe historie. Kocha podróże i taniec. Zajmuje się fotografią i wideo. Jest wielką fanką próbowania, dlatego cały czas uczy się czegoś nowego. Wierzy w naukę poprzez doświadczanie. Ukończyła Turystykę i Rekreację na SGGW.

Sabina Smoleńska
Graficzka, ilustratorka, animatorka

Uwielbia wycinać, mazać, przeklejać i przekolorowywać. Nie rusza się z domu bez zeszytu i flamastrów. Współpraca z klientem jest dla niej okazją do znalezienia niestandardowych, często kosmicznych, ale zawsze spójnych z marką rozwiązań. Nie boi się wyzwań – pracowała zarówno dla korporacji, start-upów i seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prywatnie fanka latarnii morskich, serników i hamaków. Co roku zimą wyjeżdża, żeby z plecakiem odkrywać świat. Studentka Sztuki Nowych Mediów w PJATK. Absolwentka SGH i Tilburg University w Holandii.

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

 • Miron Grzegorkiewicz – specjalista UX
 • Anna Gabryjelska-Basiuk – psycholog biznesu, coach
 • Katarzyna Anna Dąbrowska – tłumaczka

Skontaktuj się

Chcesz stworzyć nowe wartości w swoim
biznesie i czujesz, że nadajemy na tych samych falach?

Pisz lub dzwoń do nas śmiało. Jeśli chcesz, możemy mówić sobie po imieniu.

Copyright © 2019 – Brainwave | All Rights Reserved

Polityka prywatności

pl_PLPL
en_GBENG pl_PLPL