fbpx

Firma szkoleniowa

Wypracowanie rozwiązań usprawniających obsługę studentów zagranicznych dla polskiej firmy szkoleniowej wspierającej rozwój liderów i administratorów uczelni wyższych z całego świata.

Postawmy się w sytuacji młodej osoby, który przyjeżdża na studia do innego kraju. Problemy z aklimatyzacją, odnalezieniem się w innej kulturze, problemy z komunikacją w innym języku. To tylko garstka wyzwań, z którymi mierzą się studenci studiujący poza granicami swojego kraju. Dodajmy do tego, że większość tych osób musi płacić ogromne pieniądze za swoje studia, w zamian otrzymuje kompetencje wraz z ogromnym stresem związanym z załatwieniem najprostszych spraw w dziekanacie. Niestety, sposób obsługi studentów nie tylko zza granicy, ale także pozostałych pozostawia wiele do życzenia.

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że mogliśmy podjąć współpracę ze Studybility i dołożyć swoją małą cegiełkę do zmiany tej sytuacji.

Przeprowadziliśmy dwudniowe warsztaty Design Thinking dla kilkunastu przedstawicieli uczelni z całej Europy. Głównym tematem warsztatu było usprawnienie obsługi zagranicznych studentów, tak by studiowanie nie było dla nich traumą, o której chcą jak najszybciej zapomnieć.

Uczestnicy wykonali badania w terenie prowadząc wywiady ze studentami, próbując załatwić prostą sprawę w dziekanacie uczelni i obserwując zachowania studentów. Te doświadczenia dały uczestnikom bezcenne doświadczenie perspektywy studenta oraz o wiele lepsze zrozumienie ich problemów i potrzeb. Na podstawie zebranych informacji uczestnicy wypracowali prototypy rozwiązań. Następnie prototypy zostały przetestowane ze studentami, dzięki czemu możliwe było otrzymanie informacji zwrotnej od potencjalnych użytkowników rozwiązań.

Uczestnicy wyszli z warsztatów z niesamowita motywacją, konkretnymi narzędziami i pomysłami, które mogą wykorzystać do usprawniania usług studenckich na swoich uczelniach.

Czas realizacji: marzec 2017

Lokalizacja: Wenecja, Włochy

Warsztaty prowadzone w języku angielskim.

brainwave

Copyright © 2019 – Brainwave | All Rights Reserved

Polityka prywatności

brainwave
pl_PLPL